КОШАРКА

Košarkaši Drine Princip zabilježili devetu pobjedu u prvenstvu Republike Srpske

123135848 826680964580222 4739463171805284743 o

Košarkaši Drine Princip postigli su devetu pobjedu u Prvoj ligi Republike Srpske. U 16. kolu na domaćem parketu pobijedili su ekipu Sutjeske iz Foče sa 54:52, odnosno po četvrtinama (13:10, 13:14, 17:20, 11:8).

Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja, ali su domaći uz dosta sportske sreće stigli do pobjede. Gosti su prvu četvrtinu otvorili sa 10:0, ali su domaći preokrenuli rezultat i dobili taj dio igre sa 13:10.

viber image 2021 02 19 16 51 33

Gosti su drugu četvrtinu dobili sa 14:13 pa se na odmor otišlo sa prenošću domaćih od dva poena. Gosti su se razigrali u trećoj četvrtini i dobili je sa 20:17.

Početak zadnjeg perioda pripao je gostima koji su poveli sa 48:44. Ipak, u posljednja dva minuta domaći su izjednačili na 50:50, potom poveli sa 53:50 i zadržali vođstvo te ostvarili važnu pobjedu.

viber image 2021 02 19 16 51 32

Najefikasniji u redovima Drine Princip bio je Bojan Matić sa 11 poena. Tanasilović je postigao 10 kao i Bojan Cvijić. Kod gostiju najefikasniji bio je Goran Bodiroga sa 10 poena.