Odbojkašice Drine u derbiju 12. kola savladale Radnik

OSTALI SPORTOVI

U derbi utakmici 12. kola Prve lige Republike Srpske, odbojkšice Drine savladale su Radnik iz Bijeljine sa 3:2. Zvorničanke sada imaju jednu pobjedu više od Bijeljinki, ali i dvije manje od ekipe Crvene zvijezde iz Obudovca u borbi sa titulu i plasman u Premijer ligu BiH

Utakmica je imala dramatičan tok jer se igralo pet setova, mada se nije činiolo da će tako biti nakod prva tri seta.

Besplatna dostava – Vaš BP Diskont!

Prvi set dobile su gošće na razliku. Bilo je 28:26. Igralo se uglavnom poen za poen do 21:19 za gošće. Drina je stigla na 22:22, a Radnik ponovo odmakao na 24:22 .Imale su obje ekipe po dvije set lopte, ali je na kraju više strpljenja imala gostujuća ekipa i dobila prvi set.

U druga dva Drina je bila apsolutno bolji tim i dobila ih sa 25:17 i 25:21.

U četvtom setu domaće su ponovo bile bolje i stigle do vođstva od 16:11 i 18:13. Kod vođstva Drine od 21:19 gošće postižu seriju od pet poena i stižu na 24:22 .Drina je izjednačila na 24:24, ali više nije mogla i gošće su dobile taj set sa 26:24.

I u petom setu bilo je ravnopravno do 11:11, ali je Drina imala više živaca i kvaliteta i dobila ga sa 15:12.

Pošto je u prvom dijelu prvenstva bilo 3:2 u Bijeljini za domaće, biće velike neizvjesnosti do kraja u vezi plasmana u Premijer ligu, tim prije što vodeća ekipa Crvene zvijezde dolazi u Zvornik.

Tehnički pregled – vaš „Euro petrol oil“!