Džudo klub „Milići“ za deset godina postojanja ostvario značajne uspjehe

BORILAČKI SPORTOVI MILIĆI

Džudo klub „Milići“ za deset godina postojanja ostvario značajne uspjehe

 

Džudo klub „Milići“, jedan od najuspješnijih sportskih koletiva u ovom rudarskom gradu, napunio je deset godina od osnivanja. Za to vrijeme, klub je postigao značajne uspjehe, kako na domaćoj, tako i na međunarodnoj sceni.

Kroz klub je prošlo više od 200 takmičara koji su donijeli ukupno 557 medalja od kojih je 18 bilo zlatnih, sa prvenstava Republike Srpske, i 4 sa prvenstava BiH.

Vaš BP Diskont!

– Naš klub okuplja članove različitog uzrasta. Možemo se pohvaliti da je naš član Ognjen Dukić, osvojio bronzanu medalju na prvenstvu Balkana 2019. godine, što je jedina medalja sa nekog međunarodnog takmičenja, koja je stigla u Miliće. Uslovi za rad su dobri zahvaljujući opštinskoj upravi, ali je naš problem što nemamo fakultet, pa naši članovi nakon završene srednje škole odlaze u veće gradove – rekao nam je Milan Savić, trener i predsjednik Džudo kluba „Milići“.

(Za infobirac.net – D.Gajić)