Na 10. Kupu nacija u boksu za dame u Somboru: Zlatna medalja Sari Ćirković

BORILAČKI SPORTOVI

Mlada Sara Ćirković iz Bratunca, članica Bokserskog kluba „Obilić“ iz Zvornika, postigla je još jedan sjajan uspjeh. Nakon osvajnja drugog mjesta na prvenstvu Evrope za juniorke prošle godine, ova talentovana djevojka, osvojila je prvo mesto i zlatnu medalju na 10. Kupu nacija za dame koje je održano u Somboru.

Na takmičenju je uzelo učešća 12 reprezentacija sa 74 takmičarke u konkurenciji školarki, juniorki, omladinki i seniorki, a najviše uspjeha imala je reprezentacija Srbije.

Sara je boksovala u kategoriji omladinki u kategoriji do 51-og kliograma, a u finalu je savladala Anđelu Ilić, koleginicu iz reprezentacije Srbije. Ona je na istom takmičenju prošle godone osvojila drugo mesto i srebrnu medalju.