АКТУЕЛНОЗВОРНИКСПОРТСПОРТФУДБАЛ

Дрина ,,петардом“ испратила Љубић из Зворника

Дрина ,,петардом“ испратила Љубић из Зворника

viber image 2023 04 01 17 21 15 763

 

Фудбалери Дрине су у оквиру 22. кола Прве лиге Републике Српске угостили Љубић из Прњавора и кући га испратили са пет погодака у мрежи. Најзаслужнији што су гости кући испраћени ,,петардом“ био је Радован Васић који је поред постигнутог поготка укњижио и двије асистенције, а ово је у досадашњем дијелу сезоне можда било и најбоље издање Зворничана.

Прву праву прилику на мечу Дрина је крунисала поготком у 10. минуту. Све је одлично урадио на лијевој страни Сушић, који је одлично убацио лопту у срце противничког шеснаестерца, гдје је био Васић након чијег ударца лопта завршава у лијевом горњем углу гостујућег гола. 

Гости су узвратили у 24. минуту преко Граховца који је шутирао преко гола. У 27. минуту публика је видјела фантастичан погодак Ћулума из слободног ударца.  Пројектил капитена Дрине са 25 метара завршио је у лијевом горњем углу, а ову мајсторију можете погледати у видеу.

Могао је Ћулум минут касније и до другог поготка, али је Митровић одбранио његов ударац. Гости су запријетили у 29. минуту, али је након Субићевог центаршута Мишић главом са осам метара шутирао поред гола. Свој ударац у 36. минуту је испробао Васић, међутим Митровић је био на висини задатка. У финишу првог дијела Боснић је шутирао са ивице шеснаестерца, а Ружић одбранио његов ударац.

У другом полувремену Дрина наставила у истом ритму и то им се исплатило већ у 55. минуту. Акцију је почео Васић, након чијег паса је центрирао Којић, све одлично пратио Сушић и са друге стативе вратио лопту у средину гдје је био Денковски који је са пет метара погодио мрежу за 3:0.

До четвртог поготка Дрина стиже у 57. минуту. Са десне стране из слободног ударца је убацио Васић, а Андрић све одлично испратио и главом са друге стативе погодио контраугао за 4:0. Погодак можете погледати у видеу испод.

Коначних 5:0 након асистенције Васића поставио је Јово Беатовић који је главом у паду са пет метара поред чувара послао лопту у мрежу.

ИнфоБирач