АКТУЕЛНОЗВОРНИКСРПСКА И СРБИЈА

У Српској појефтињује природни гас

У Српској појефтињује природни гас

gas sa zigom

 

Цијена природног гаса у Републици Српској у наредна три мјесеца биће нижа у односу на јануар, фебруар и март. Ово је за „Независне новине“ потврђено из предузећа Гас-Рес, из кога нису прецизирали колико ће износити појефтињење, али према незваничним информацијама док којих смо дошли, то не би требало да буде мање од десет одсто.

Из Гас-Реса подсјећају да се цијена плина одређује у складу са постојећим уговором који ова компанија има са Газпром Експортом.

viber image 2023 03 27 19 07 54 873 1

 – Цијена се сваког квартала усклађује са кретањем цијена нафтних деривата на свјетским берзама, па у складу са тим цијена природног гаса може расти или падати. По завршетку првог квартала 2023. године, а на основу података о кретању цијена нафтиних деривата на берзама у протеклом периоду, доћи ће до усклађивања цијене за други квартал ове године. Ово су редовне уговорне промјене цијене природног гаса и нису везане ни за какву нову околност или промјену цијене од стране нашег добављача – казали су из Гас-Реса.

Они су додали да оно што прелиминарно може рећи јесте да ће цијена природног гаса бити нижа у другом кварталу у односу на први квартал 2023. године.

5

(Извор: Незавине)