АКТУЕЛНОЗВОРНИКСРПСКА И СРБИЈА

У кућама и викендицама у којима не бораве стално – Бесплатно искључење и пријава на мрежу ЕРС-а

У кућама и викендицама у којима не бораве стално – Бесплатно искључење и пријава на мрежу ЕРС-а

20111129195131
ФОТО: Илустрација, Глас Српске

Власници кућа и викендица у Српској који у својим објектима не бораве током цијеле године имаће право да их једном годишње бесплатно прикључе и одјаве са електро мреже.

Регулаторна комисија за енергетику Републике Српске (РЕРС), јуче је на ванредној сједници донијела Рјешење којим се налаже дистрибутивним предузећима у Републици Српској да једном у току 12 мјесеци омогуће ову услугу купцима.

 – Ово рјешење има за циљ ефикасније и економичније коришћење електричне енергије, будући да крајњи купци, у периодима када је њихов објекат искључен са мреже, неће плаћати фиксни дио накнаде за дистрибутивну мрежу – кажу у РЕРС-у.

Примјера ради, ако је неко у иностранству и сигурно зна да се у породичну кућу у Републици Српској неће враћати више мјесеци, он ће моћи искључити струју и избјећи паушалне трошкове.

332350244 733133991729453 5263674671514657054 n
Vaš Shooter – Zvornik!

(Извор: capital.ba)