У кућама и викендицама у којима не бораве стално – Бесплатно искључење и пријава на мрежу ЕРС-а
У кућама и викендицама у којима не бораве стално – Бесплатно искључење и пријава на мрежу ЕРС-а

Власници кућа и викендица у Српској који у својим објектима не бораве током цијеле године имаће право да их једном годишње бесплатно прикључе и одјаве са електро мреже.
Регулаторна комисија за енергетику Републике Српске (РЕРС), јуче је на ванредној сједници донијела Рјешење којим се налаже дистрибутивним предузећима у Републици Српској да једном у току 12 мјесеци омогуће ову услугу купцима.
– Ово рјешење има за циљ ефикасније и економичније коришћење електричне енергије, будући да крајњи купци, у периодима када је њихов објекат искључен са мреже, неће плаћати фиксни дио накнаде за дистрибутивну мрежу – кажу у РЕРС-у.
Примјера ради, ако је неко у иностранству и сигурно зна да се у породичну кућу у Републици Српској неће враћати више мјесеци, он ће моћи искључити струју и избјећи паушалне трошкове.

(Извор: capital.ba)


