Srđan Tomić osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u boksu za juniore
Srđan Tomić osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u boksu za juniore

Bronzana medalja našeg sugrađanina Srđana Tomića na Evropskom prvenstvu u Italiji dragocjeno je i jedino odličje za srpski boks sa ovog prvenstva. Tomić je u polufinalu poražen od izraelskog boksera Ariela Prilutskog sudijskim prekidom u prvoj rundi, saopšteno je iz Bokserkog kluba „Obilić TRB“.
Naši šampioni Anastasija Bošković i Srđan Teofilović su u svojim četvrtfinalnim mečevima zaustavljeni na korak do medalje. Rumunka Amalia Maria Nița je bila aktuelna evropska prvakinja i zaslužna je za poraz Anastasije Bošković na poene. Italijan Kristian Sarsili pobijedio je Srđana Teofilovića sudijskim prekidom u prvoj rundi, poslije drugog brojanja.

– Nastavljamo kontinuitet osvajanja velikih medalja. Ovo je ukupno šesta evropska medalja za naš klub u prethodne tri godine. Evropsko prvenstvo za juniore u Italiji će svakako biti jedno značajno iskustvo za njih i vjerujemo putokaz kako da u budućnosti rade još više za više ciljeve – istakao je trener i osnivač КBS „Obilić”, Mirko Ždralo, od juna 2022. godine generalni sekretar Bokserskog saveza Republike Srpske.
Troje juniora Bokserskog kluba „Obilić TRB” bili su učesnici Evropskog prvenstva u Italiji, Anastasija Bošković u kategoriji do 66 kilograma, Srđan Teofilović (80 kilograma) i Srđan Tomić (80+).

(Mali Zvornik Info)


