Iz saobraćaja isključeno 45 vozača zbog alkoholisanosti
Iz saobraćaja isključeno 45 vozača zbog alkoholisanosti

Pripadnici Policijske uprave Zvornik, u dane 12. i 13. avgusta 2022. godine, realizovali su pojačanu kontrolu učesnika u saobraćaju sa akcentom na utvrđivanje alkoholisanosti vozača i prisustva droga ili psihoaktivnih lijekova. Zbog počinjenih prekršaja iz oblasti bezbjednosti saobraćaja na koje se odnosila akcija, sankcionisano je 45 učesnika zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola, saopštila je Danijela Madžarević, portparol PU Zvornik.
– Lišenjem slobode zbog vožnje pod uticajem alkohola zadržana su tri vozača. Takođe, sankcionisano je 16 vozača zbog vožnje pod dejstvom alkohola u količini od 0,8-1,5 g/kg. Nije evidentiran nijedan slučaj odbijanja alkotestiranja. Policijska uprava Zvornik će i u narednom periodu nastaviti sa preduzimanjem niza aktivnosti u cilju veće bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju – rekla je Madžarevićeva.

(InfoBirač)



