Особе с инвалидитетом добијају веће олакшице у БиХ – Повећан лимит за увоз аутомобила без царине на 45.000 КМ

Чланови Управног одбора Управе за индиректно опорезивање Босне и Херцеговине дали су сагласност на Одлуку о условима и поступку остваривања права на ослобађање од плаћања увозних и извозних даџбина.
Ово се односи на увоз возила за особе с инвалидитетом, гђе се праг подиже са 30.000 на 45.000 КМ и да се убудуће усклађује са стопом инфлације.
Ова одлука иде у процедуру јавних консултација, а коначно је усваја Вијеће министара БиХ.
ИнфоБирач


