АКТУЕЛНОЗВОРНИКСПОРТФУДБАЛ

Фудбалери Трновице исписали историју клуба пласманом у друголигашко друштво и освајањем титуле у Регионалној лиги Републике Српске

1000082712

 

Два кола прије краја првенства у Репгионалној лиги Републике Српске група Исток екипа Трновице је освојила титулу првака и по први пут у историји клуба остварила пласман у друголигашко друштво. У досадашња 24. одиграна кола Трновица је остварила 19 побједа, два ремија и само један пораз, што је било довољно да се обезбиједи шампионски пехар.

У мечу у коме је Трновица дочекала Бирач из Дервенте било је 4:0 у корист домаћег тима. У 23. и 71. минуту Дејан Дафунић је погађаомрежу Бирча, а у стријелце су се још уписали Десимир Максимовић у 40. и Предраг Ђурић у 81. минуту. 

У суботу су Брањево и Подриње из Тршића одиграли неријешено 1:1. Стријелац за Брањево био је Милош Ивановић у 24., а изједначио је Никола Јовановић у трећем минуту судијске надокнаде. 

Екипа Локања је као гост савладала Партизан у Доњој Трнови резултатом 4:1. Стријелци за Локањ били су Миле Пајић у 9., Маринко Ђурић у 15., Невен Ристић у 16. и Славољуб Вујевић у 65. минуту. Једини погодак за Партизан постигао је Саво Радовановић у 48. минуту сусрета.

У Каракају је Раднички био бољи од Обилића, а на крају је било 4:1. Два поготка за Раднички постигао је Марко Јеремић који је мрежу противника погађао у 2. и 45. минуту, а ово му трећи меч у низу у коме је постизао поготке, а укупно је то учинио пет пута. Поготке за Раднички још су постигли Зијад Џафић у 66. и Давор Ћопић у 76. минуту, док је једини погодак за Обилић постигао Павле Сушић у 17. минуту.

Екипа Гредица је са 6:1 савладала Будућност из Скелана, док је Локомотива из Брчког као гост славила са 5:2 против Магнојевића.

ИнфоБирач