У Братунцу обиљежавање 33 године од злочина над 3.267 Срба из средњег Подриња и Бирча

У Братунцу ће данас бити обиљежене 33 године од злочина над 3.267 Срба из средњег Подриња и Бирча, почињеног током Одбрамбено-отаџбинског рата од стране припаднка тзв. Армије БиХ.
Помен страдалима служиће патријарх српски Порфирије.
Обиљежавању под називом „Да се не заборави“ присуствоваће највиши званичници Српске и Србије.
Након литургије планирана је литија од Храма до градског и војничког гробља у Братунцу. У подне ће бити служен парастос и положени вијенци и цвијеће, након чега ће услиједити обраћање званичника.
У Републици Српској данас је Дан жалости.
Породице погинулих огорчени су чињеницом да стране делегације годинама игноришу српска стратишта. Не очекују да ће представници страних амбасада ни данас доћи у Братунац на комеморацију и помен за готово 3.500 Срба које су убиле муслиманске оружане формације из Сребренице.
(Извор: РТРС)



