Исплаћене повећане плате полицајцима у Српској: Појединима више и до 1.000 КМ због тешких услова рада

Министарство унутрашњих послова Републике Српске исплатило је данас априлске плате за више хиљада запослених у полицији.
Оне су увећане по први пут за око 40 одсто, пише Еуроњуз.
Поједини овлаштени полицијски службеници добили су од 500, па чак и до 1.000 КМ увећану плату, а након посљедњих измјена закона.
Специфичност је да су полицијски службеници због тешких услова рада добили повећање за 30 одсто, а затим још 10 одсто.
Полицајци за средњом стручном спремом тако имају плату већу од 2.400 КМ, а са вишом спремом преко 2.700 КМ.

Imate obrt ili zanatsku radnju?
Želite da na brz i jednostavan način da dođete do novca?
Dovoljno je samo da nas kontaktirate i predstavite vašu poslovnu ideju.
(Извор: euronews.ba)


