Зворник: Дефинисане мјере за безбједно одржавање матурске вечери

У Зворнику су данас дефинисане и усклађење мјере за безбједно одржавање предстојећих матурских прослава ученика завршних разреда основних и средњих школа на састанку директора основних и средњих школа, представника инспекцијских служби, комуналне полиције и Полицијске станице Зворник.
Командир Полицијске станице Зворник Дражан Еркић рекао је новинарима да ће полиција пружити сву потребну помоћ како би био потпуно безбједан амбијент за одржавање матурских вечери кроз патроле полиције на терену, као и друге оперативне радње у надлежности полиције.
Истичући да ће полиција пружити сву потребну помоћ и стајати на располагању учесницима матурских вечери, Еркић је рекао да ће у предстојећем времену и инспскцијски органи помагати у контроли угоститељских објеката, као и других мјера, а све у циљу да матурске вечери протекну безбједно на опште задовољство свих.

Директор Техничког школског центра /ТШЦ/ Горан Грујић рекао је да је ово традиционални састанак са полицијом пред завршетак наставе за матуранте, додавпи да је протекао конструктиван састанак са полицијом и колегама из других школа.
„У вријеме завршетка школе и матурске вечери биће повећана фреквенција ученика на улицама, имајући у виду, да тако кажем, ритуале матураната приликом завршетка средње школе“, рекао је Грујић.
Према његовим ријечима, са полицијом смо врло конкретно договорили шта је све потребно да се уради како би сви догађаји, почевши од завршетка наставе до завршетка матурске вечери прошли безбједно и без икаквих проблама.
Грујић је подсјетио да ће се дефиле матураната одрати на дан матурске вечери, у петак 23. маја, главном улицом од зграде Градске Управе до Народне библиотеке, гдје ће матуранте поздравити градоначелник Зворника, професори и грађани. Дефиле почиње у 18.00 часова.
(Инфо Бирач)


