АКТУЕЛНОЗВОРНИКСРПСКА И СРБИЈА

Да ли ће бити укинуте банкарске накнаде?

novac pare nasa 800x445 1

 

Да ли би грађани Републике Српске могли бити ослобођени плаћања банкарских накнада, попут оних за вођења рачуна и подизање готовине на банкоматима?

Министарство финансија упутиће Народној скупштини Нацрт измјена Закона о банкама којим се укида могућност наплате одређених накнада.

Циљ је да се обезбиједи боља заштита корисника банкарских услуга.

Важан корак ка уређивању банкарског сектора направила је Влада Републике Српске усвајањем Нацрта закона о измјенама и допунама Закона о банкама. Њиме се предвиђа забрана наплате накнаде попут вођења кредитне партије, подизања готовине на банкоматима или опомене за кашњење одређених исплата.

467002074 1101058595359729 9043919909019950733 n

– Основна поента је укидање могућности наплата одређених накнада које банке до сада раде противзаконито. Ми смо већ са банкама обавили састанак, послали смо им закон и они ће се очитовати око тог закона. Али засигурно све што смо предложили иде у корист грађана и на смањење накнада које плаћају у платном промету – рекла је министарка финансија Републике Српске Зора Видовић.

Грађани већ дуго осјећају терет високих накнада које банке наплаћују, а када се све то подвуче на крају године то представљају и значајан издатак. Свака уштеда значила би им много.

Из Удружења за заштиту потрошача подржавју настојање Владе да уреди пословање банкарског сектора. Кажу да банке својим потезима дестимулишу грађане.

Опширније и видеу:

(Извор: РТРС)

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *