Сервисне информације 11.12.2023.

На подручју које оперативно покрива ПУ Зворник, у протекла 24 часа десила се једна саобраћајна незода у којој је једно лице задобило тешке тјелесне повреде.
У истом периоду, једно лице у Братунцу је због вожње под дејством алкохола лишено слободе до отрежњења.
Припадници Службе професионалне ватрогасно-спасилачке јединице из Зворника имали су мирну ноћ.
У породилишту ЈЗУ „Болница Зворник“ није било порођаја.

Према подацима из „Електро-Бијељине“, на подручју ТЈ Зворник, ТЈ Братунац и ТЈ Власеница данас неће бити планираних искључења електричне енергије.
– Саобраћај се у Републици Српској одвија по претежно мокрим и клизавим коловозима. Због ниских јутарњих температура скрећемо пажњу на могућу поледицу нарочито на дионицама у вишим предјелима, преко превоја, мостова и на прилазима тунелима. У котлинама и дуж ријечних токова магла и ниска облачност смањују видљивост. Возачима савјетујемо да возе опрезно, вожњу прилагоде стању и условима на путу те да на пут не крећу без зимске опреме. Због већег одрона, у прекиду је одвијање саобраћаја на дионици магистралног пута М-I 101, Црна Ријека – Јајце. Алтернативни правац је преко Мркоњић Града. И на свим осталим дионицама у усјецима и поред камених косина скрећемо пажњу на учестале одроне – саопштено је из АМС РС.
Мјестимично расквашеног снијега на путу, без леда, има на дионицама Зелени Јадар-Братунац и Милићи-Скелани. На осталим путним правцима регије Бирча нема остатака снијега и леда по коловозима, навели су јутрос из „Зворник путева“.

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити претежно ведро, послије подне се очекује киша, а на планинама слаб снијег.
Јутрос по котлинама има магле или ниске облачности. Током дана се очекује промјенљиво облачно уз краће сунчане интервале и топлије у односу на јуче, понегдје на сјеверу и западу ће повремено падати киша, а у вишим предјелима снијег, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.
Вјетар ће бити слаб и промјенљив, уз постепено јачање јужног вјетра од запада ка истоку током дана.
Јутарња температура ваздуха износи од минус три до два, на југу до пет, у вишим предјелима око минус седам, а највиша дневна ће бити од шест до 11, у вишим предјелима око три степена Целзијусова.
Инфо Бирач
ФОТО: Илустрација, архив



