АКТУЕЛНОЗВОРНИКСРПСКА И СРБИЈА

Влада РС се на берзи задужила 49, у плану још 50 милиона КМ

novac

 

Влада РС задужила се данас аукцијом трезорских записа 48,8 милиона КМ. Планирани износ емисије је био 50 милиона, а на аукцију су стигле понуде вриједне 58,3 милиона КМ.

Ипак, Влада је овај пут одлучила да не прихвати све пристигле понуде те се задужила 48,8 милиона, пише Капитал.

Ови записи на наплату доспијевају за годину дана. Поред тога, Влада је донијела одлуку и о новој емисији обвезница у износу од 50 милиона.

Међутим, оставила је и простор да се задужи изнад тог износа и то до 50 одсто.

Подсјећамо, Народна скупштина РС је прошле седмице по хитном поступку усвојила измјене одлуке о дугорочном задуживању Републике Српске за ову годину којом је дозвољено задужење повећано за 804 милиона КМ, односно на 2,5 милијарде КМ.

(Извор: capital.ba)