AKTUELNOBRATUNACZVORNIK

Dva maloljetnika iz Bratunca pod dejstvom alkohola napala na službeno lice, pa lišeni slobode

Ilustrajcije policija 1

 

Policijski službenici Policijske stanice Bratunac, 25.01.2026. godine, lišili su slobode dva maloljetna lica, oba iz Bratunca, zbog postojanja osnova sumnje da su počinila krivično djelo „Napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti“.

Policijskoj stanici Bratunac je istog dana, oko 02,00 časova, prijavljeno da je ispred jednog ugostiteljskog objekta u Bratuncu, došlo do narušavanja javnog reda i mira.

 Dolaskom na lice mjesta, policijski službenici su potvrdili navode prijave, gdje je prilikom postupanja po istoj došlo do fizičkog napada na službeno lice od strane maloljetnih lica, koja su se oglušila o zakonito naređenje policijskih službenika da prestanu sa narušavanjem javnog reda i mira.

1400x450

Nakon lišenja slobode, utvrđeno je prisustvo alkohola u organizmu kod oba maloljetna lica, i to 1,5 g/kg kod jednog, te 0,93 g/kg kod drugog, dok su testiranje na prisustvo opojnih droga odbili.

O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Bijeljina, koji je naložio da se protiv maloljetnih lica dostavi izvještaj o počinjenom krivičnom djelu.

InfoBirač