AKTUELNOZVORNIK

Takmičenje u Banjaluci: Dunja Danojlović pobjednik u recitovanju ruske poezije, Nina Maksimović druga

viber slika 2025 11 15 15 05 53 839

 

U konkurenciji 80 učenika osnovnih škola iz Republike Srpske, učenica sedmog razreda Osnovne škole „Sveti Sava“ iz Zvornika Dunja Danojlović osvojila je prvo mjesto na takmičenju iz recitovanja na ruskom jeziku pod nazivom „Pričaću ti polja puna klasja“, u okviru manifestacije „Jesen sa Jesenjinom“, koje je danas održano na Filološkom fakultetu u Banjaluci.

Drugo mjesto pripalo je takođe učenici iz OŠ „Sveti Sava“ Nini Maksimović, koja pohađa osmi razred. Pored njih, nagrađene su još dvije učenice iz Zvornika, Ana Milošević, koja je dobila poklon za lijepo recitovanje uz priznanje za učešće, te Marta Žepinić, koja je dobila pohvalu za učešće.

Učenike su za takmičenje pripremale nastavnice Dragana Pelemiš i Sanja Josipović.

Učenici su se takmičili u dvije nominacije „Jesenjinova poezija“ i „Omiljene ruske pjesme“. Organizatori događaja su bili Centar za ruske studije Filološkog fakulteta UNIBL i Centar za otvoreno obrazovanje na ruskom jeziku.

(Info Brač)

FOTO: Ustupljene fotografije