Регионална лига Исток – У комшијском дербију Трновица савладала Подриње у Тршићу и наставила серију мечева без пораза

У 9. колу Регионалне лиге Републике Српске група Исток одигран је комшијски дерби у коме је првопласирана Трновица као гост савладала Подриње у Тршићу. Екипа из Трновице је тако наставила серију мечева без пораза са осам побједа и једним неријешеним резултатом и заузима прву позицију са 25 освојених бодова.
Меч су боље отворили гости који су у 22. минуту из једанаестерца који је реализовао Саша Симић стигли до вођства. Пет минута касније изједначио је Никола Ђокић, па се на одмор отишло резултатом 1:1.
У наставку Дејан Дафунић доноси нову предност гостима у 71., а Немања Новаковић шест минута касније доноси изједначење домаћем тиму. Најбољи стријелац лиге Дејан Дафунић својим другим поготком, а укупно петнаестим ове сезоне, у 79. минуту поставља коначних 2:3.
Након овог пораза Подриње је остало у горњем дијелу табеле са 16 освојених бодова.
У наредном колу Трновица дочекује Локањ, док ће Подриње гостовати Партизану у Доњој Трнови.
ИнфоБирач