,,Nakon požara u Vlasenici umjesto krivično da gone načelnika, vlast ga pomaže“

Nakon požara u Vlasenici u kojem je izgorjelo 6 stanova a na stambenoj zgradi pričinjena materijalna šteta od skoro milion maraka,vlasti Republike Srpske umijesto da krivično goni načelnika opštine oni ga podržavaju.
Ovo je na fejsbuku objavio predsjednik veterana Risto Jeftić, koji smatra da direktnu odgovornost za nepoštovanje zaštite od požara direktno i prvi snosi načelnik opštine Vlasenica Mićo Kraljević, koji je ugasio Vatrogasnu jedinicu Vlasenica i zbog svoje samovolje i nesavjesnog vršenja dužnosti ostavio stanovnike te opštine bez vatrogasne službe i protvpožarne zaštite.
– Takva nepromišljenost je i ovom požaru mnoge mogla doći glave. Za takvu bahatost načelnika kojom je direktno ugrozio živote stanovnika Vlasenice niko ne podnosi krivični prijavu. Vlast zaobilazi njegovu direktnu odgovornost za ugrožavanje života i nastalu materijalnu štetu i umijesto da zakonskim odredbama direktno snosi odgovornost ,vlast iz državne kase sa milion maraka pokriva štetu i njegovu odgovornost – naveo je Jeftić.
Ovakav primjer, prema njegovim riječima, nam jasno govori da su članovi SNSD a koji obavljaju javne i odgovorne funkcije zaštićeni od bilo kakve krivične i prekršajne odgovornosti i da za njihovu bahatost i zloupotrebe funkcija ne važe nikakvi zakoni.
– Ovo je još jedan od niza primjera koji pokazuju da je aktualna vlast davno uništila pravosudnu vlast Republike Srpske , koja djeluje po zakonima vladajuće partije a ne po zakonima države. Za ovakav slučaj u svakoj normalnoj državi odgovorno lice bi odmah bilo razriješeno dužnosti i bilo odmah pritvoreno. A za ovako teško krivično djelo, kojim je svjesno ugrozio živote ljudi i materijalnih dobara ,dobio najmanje 10 godina zatvora i bio primoran da nadoknadi nastalu štetu. Pravda i istina ne mogu biti sa nepravdom i laži a svi čestiti i odgovorni ljudi sa ovako neodgovornim i nečasnim ljudima – naveo je Jeftić.

Izvor: BN TV


