Ekipa „Tarzan“ najbolja u spremanju riblje čorbe, najbolji gulaš djelo ekipa „Kudrin jezik“ i „Pantić promet“

Na Gradskoj plaži u Zvorniku juče je održana manifestacija „Zvornički kotlić“ na kome je učestvovalo 25 ekipa sa oko 300 učesnika iz Zvornika i gradova okruženja.
U spremanju riblje čorbe, žiri je odlučio da je najbolja čorba ekipe „Tarzan“, zatim slijedi ekipa „Franš“, dok je treće mjesto pripalo ekipi „Barabe“.
Prvu nagradu u spremanju lovačkog gulaša, prema odluci žirija, podijelile su ekipe „Kudrin jezik“ i „Pantić promet“ iz Zvornika. Njima su pripale i skromne novčane nagrade, pehari i medalje.
Kapiten ekupe „Kudrin jezik“ Milan Stojkić Kudro rekao je novinarima da je nagrada očekivana kao rezultat dugogodišnje tradicije u spremanju lovačkog gulaša.
– Prilikom priprema za lovački gulaš prije stavljanja u kotlić radimo vrlo odgovorno. Ima nas desetak u ekipi i svaki dobije odgovorajući zadatak kojeg se pridržava – rekao je Kudro i naglasio da je nekolicina ljudi u ekipi posebno zadužena za pripremu začina koji se dodavaju u gulaš, što je jako bitno.
On se zahvalio žiriju na izboru pobjednika i čestitao ekipi „Pantić promet“ na zasluženoj podjeli prvog mjesta.
„Zvornički kotlić“ je održan u okviru manifestacije „Zvorničko ljeto“.
(Info Birač)



