Сервисне информације 22.11.2023.

На подручју које оперативно покрива ПУ Зворник, у протекла 24 часа евидентирана је једна саобраћајна незгода у Каракају, у којој је причињена материјална штета.
У истом периоду, није било кривичних дјела нити случајева нарушавања јавног реда и мира.
У породилишту ЈЗУ „Болница Зворник“ рођене су двије бебе, дјевојчица и дјечак.
Припадници Службе професионалне ватрогасно-спасилачке јединице из Зворника нису имали интервенција.

Према подацима из „Електро-Бијељине“, на подручју ТЈ Зворник данас се изводе радови на далаководу „Шепак“ те ће без струје у периоду од 08 до 14 часова бити Шепачки мост и Брањево.
Радови се изводе и у општини Осмаци, на трафостаници „Борогово“, па ће без електричне енергије у периоду од 08 до 14 часова бити Борогово.
На подручју ТЈ Власеница данас ће се изводити радови на далеководу „Власеница“ те ће без струје у терминима од 08 до 08:30 и од 15:30 до 16 часова бити корисници који се напајају из МХЕ Власеница, ТП Славић Поље и комплетан конзум на подручју Општине Хан Пијесак.
На подручју ТЈ Братунац данас неће бити планираних искључења електричне енергије.
– Саобраћај се у Републици Српској одвија по претежно мокрим и клизавим коловозима. У котлинама и дуж ријечних токова скрећемо пажњу на мјестимично смањену видљивост због магле а на дионицама у усјецима на повећану опасност од одрона земље и камења на коловоз. Возачима савјетујемо опрезну вожњу, уз обавезно посједовање зимске опреме – навели су из АМС РС.

У Републици Српској и ФБиХ данас се очекује облачно, хладније вријеме те вјетровито са кишом, а у брдско-планинским предјелима снијег.
Јутрос и прије подне биће јачих падавина, поготово на југу и западу.
Током поподнева падавине ће престати на сјеверу и западу, а увече и у већини предјела, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.
Јутарања температура ваздуха износи од два до седам, на југу до 10, у вишим предјелима од минус два, а дневна од четири до девет, на југу до 12, у вишим предјелима око нула степени Целзијусових.
Дуваће слаб до умјерен, сјеверни и сјевероисточни вјетар, док ће на планинама на југу стварати вејавице и сњежне наносе.
Инфо Бирач
ФОТО: Илустрација, архив



