Ивановић најавио изградњу пута Зворник-Шћемлија-Глумина

Градоначелник Зворника Бојан Ивановић најавио је изградњу путне комуникације Зворник-Шћемлија-Глумина идуће године. Ширина двије коловозне траке ће бити 5,5 метара, а циљ је да се растерети саобраћај на дионици Зворник-Каракај.
– Са сарадницима сам обишао будућу трасу пута Зворник-Шћемлија-Глумина. Очекујемо да већ у сљедећој години буде изграђена асфалтна траса на овој дионици пута у дужини од 2.400 метара. То подразумијева изградњу путне комуникације ширине 5,5 метара, која ће омогућити да се из центра града Зворника стигне у Ораовац за отприлике пет минута и у значајној мјери растерети магистрални пут Зворник-Бијељина. За реализацију овог пројекта очекујемо помоћ и Владе Републике Српске – стоји у објави градоначелника Ивановића.
У објави није наведена вриједност радова, нити да ли ће се овом дионицом обављати теретни или само путнички саобраћај.

(Инфо Бирач)


