Сервисне информације 11.2.2023.
Сервисне информације 11.2.2023.

На подручју које оперативно покрива ПУ Зворник, у протекла 24 часа евидентирано је пет кривичних дјела, три у Зворнику, а по једно на подручју ПС Власеница и ПС Козлук, те четири случаја нарушавања јавног реда и мира у Зворнику.
У истом периоду, десила се једна саобраћајна незгода у Ораовцу у којој је причињена материјална штета, а забиљежен је и један пожар на породичној кући у Милићима.
У породилишту ЈЗУ „Болница Зворник“ рођене су три бебе, два дјечака и дјевојчица.
Припадници Службе професионалне ватрогасне јединице из Зворникa нису имали интервенција.

Према подацима из „Електро-Бијељине“, на подручју ТЈ Власеница, ТЈ Зворник и ТЈ Братунац данас неће бити планираних искључења електрине енергије.
Саобраћај се на путевима у „Области 7“, у регији Бирач, одвија по сувим и мјестимично влажним коловозима, саопштено је из „Зворник путева“. На путном правцу Шековићи-Каштијељ, на путу има до 5 центиматера расквашеног снијега и леда, а мјестимично умјерене магле која смањује видљивост до 150 метара има на путном правцу Милићи-Скелани.
– Због изразито ниских температура, поледица је могућа на свим влажним локалитетима, посебно у вишим предјелима и преко планинских превоја. Возачима скрећемо пажњу и на повећану опасност од одрона на дионицама у усјецима, а у котлинама на мјестимично смањену видљивост због магле. На путевима на којима се изводе санациони радови, обавезно је поштовање привремене сигнализације која регулише саобраћај. Савјетујемо максимално опрезну вожњу, уз обавезно посједовање зимске опреме – саопштено је из АМС РС.

У Републици Српској и ФБиХ данас се очекује мало до умјерено облачно вријеме, без падавина.
Јутро је хладно и претежно ведро, уз умјерен, у вишим предјелима је јак мраз, на југоистоку и сјеверозападу понегдје је облачније уз маглу, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.
Током пријеподнева биће сунчано уз благи пораст температуре ваздуха, а од средине дана очекује се постепено наоблачење на сјеверу, које се током поподнева и до вечери премјешта ка југу и истоку, док ће увече бити поново ведро и хладно.
Минимална температура ваздуха износи од минус 10 до минус четири, на југу до нула степени, у вишим предјелима на истоку и до минус 15, а максимална биће од два до седам, на југу до 10, у вишим предјелима од минус два степена Целзијусова.
Дуваће слаб вјетар, промјенљив. Ново наоблачење са сјевероистока очекује се у ноћи ка недјељи.

(ИнфоБирач)
ФОТО: Илустрација – ИнфоБирач


