АКТУЕЛНОЗАНИМЉИВОСТИСРПСКА И СРБИЈА

Аустријски лист објавио текст о исељавању из БиХ “Ова балканска земља годишње изгуби један цијели град”

Аустријски лист објавио текст о исељавању из БиХ “Ова балканска земља годишње изгуби један цијели град”

autobuska
ФОТО: Илустрација – са станице у свијет – сви путеви воде из БиХ

 

Под насловом “Ова балканска земља годишње изгуби један цијели град”, аустријски лист “Хеуте” објавио је текст о исељавању из Босне и Херцеговине, наглашавајући како се тај тренд и даље наставља.

Иако су прошли божићни и новогодишњи празници, свакодневно на стотине путника одлази из БиХ “без повратне карте” – пише “Хеуте” наводећи да је демографско стање у овој земљи крајње забрињавајуће.

beoprom

Позивајући се на анкету агенције “Пиксел”, Хеуте преноси да је Босна и Херцеговина усамљена на врху сусједних земаља, које биљеже највеће исељавање, па управо зато експерти страхују да ће млада генерација наставити и убрзати тренд одласка у иностранство.

Даље се наводи да, према процјенама Уједињених наација, БиХ ће “до 2070. године изгубити половину становништва те да ће у њој живјети свега 1,6 милиона становника”.

Као један од разлога одласка из БиХ наводи се просјечна плата од 575 евра, али и недостатак радних и осталих перспектива за будућност младих.

 – У сваком случају, исељавање становника је не само велики проблем него и велики и алармантан изазов за све државе, које желе зауставити наведене негативне демографске процесе закључује Хеуте, преносе Независне новине.

325879420 890954908721950 4704881254840306965 n
📢📢📢📢Rasprodaja se nastavlja📢📢📢
Dodjite ili porucite online…
Vidimo se Vas Shooter-Zvornik!

(Извор: Независне)