АКТУЕЛНОЗВОРНИКСПОРТФУДБАЛ

Fudbaleri Drine i Budućnosti neuspješni u susretima protiv Zvijezde 09 i Željezničara (BL)

Vezista Drine Matija Tadic plavi dres

U 27. kolu Prve lige Republike Srpske fudbaleri Budućnosti i Drine poraženi su u mečevima protiv Željezničara iz Banjaluke i Zvijezde 09.

Ekipa Budućnosti u Pilici je dočekala Željezničar iz Banjaluke i doživjela novi poraz. Gosti su u vođstvo stigli u 32. minutu golom Ružičića, a izjednačenje domaćem timu je donio Da Silva u 58. minutu. Pitanje pobjednika riješio je Petrović koji se u strijelce upisao  u 66. minutu. Fudbaleri iz Pilice naredne sezone takmičiće se u Drugoj ligi RS – grupa Istok.

279259993 3120581531497300 7547842811338105949 n
Vaš Shooter – Zvornik!

U pravoj goleadi koja je viđena u Etno selu Stanišići Drina je poražena u meču protiv Zvijezde 09 rezultatom 5:4. Golovima Ćuluma u 3. i Rakića u 43. minutu Drina je stigla došla do prednosti od 0:2. Na isteku prvog dijela meča Šikanjić je smanjio na 1:2. U nastavku Gordić u 50. minutu donosi izjednačenje domaćem timu, ali Milošević u 52. minutu vraća prednost Drini. Izjednačenje Zvijezdi 09 u 68. minutu donio je Živković, a do potpunog rezultatskog preokreta domaći stižu dva minuta kasnije pogotkom Blagojevića i na semaforu je stajalo 4:3. Već u sljedećem napadu Gavrović je izjednačio na 4:4. Posljednji pogodak na goleadi postigao je Janjić pogotkom koji je donio tri boda domaćem timu. Poslije ovog poraza Drina zauzima šestu poziciju sa 43 osvojena boda.