Veliki uspjeh: Obje zvorničke bokserke u polufinalu Evropskog prvenstva u Tbilisiju

BORILAČKI SPORTOVI ZVORNIK

Veliki uspjeh: Obje zvorničke bokserke u polufinalu Evropskog prvenstva u Tbilisiju

 

Anastasija Bošković i Dragana Jovanović, članice Bokserskog kluba „Obilić“ iz Zvornika, koje nastupaju za reprezentaciju Srbije na Evropskom juniorskom prvenstvu u Tbilisiju, ostvarile su danas pobjede i obezbijedile nastup u polifinalu, odnosno medalje.

Boškovićeva je u polufinalnom meču bila bolja od reprezentativke Finske, Vivi Jokinen, dok je Dragana Jovanović pobijedila takmičarku iz Moldavije Irinu Ciubovu.

– Ovo je nesvakidašnji uspjeh za naš klub, naš grad, a svakako i za reprezentaciju Srbije. Danas smo obezbjedili evropske medalje. U polufinalnim mečevima koji će se održati prekosutra, Dragana će u ring protiv takmičarke iz Njemačke, dok će Anastasija morati da pobijedi reprezentativku Rusije da bi ušla u finale – rekao nam je trener Mirko Ždralo.

Danas je u centru grada, pored fontane na video-bimu ogranizovano uživo praćenje njihovih mečeva.

(infobirac.net)