Tim iz Zvornika sedam vezanih mečeva bez pobjede – Vrijeme za odlazak Miće Jevtića iz Drine

FUDBAL

U 12. kolu Prve lige Republike Srpske fudbaleri Drine odigrali su neriješeno 1:1 protiv Tekstilca, te ostali u donjem dijelu prvenstvene tabele. Ovo je bio sedmi uzastopni susret u kome ekipa iz Zvornika nije ostvarila trijumf, a posljednja pobjeda je uknjižena 6. septembra protiv Rudara iz Prijedora.

Nakon smjene trenera Mileta Milanovića, uprava kluba na čelu sa Miodragom Jevtićem imenovala je kao prelazno rješenje Bratislava Tešića. Ništa tu ne bi bilo čudno da ekipu u suštini ne vodi pomoćni trener i predsjednik kluba Miodrag Jevtić bez koga glavni trener ne može da uradi ništa. Svoje trenersko znanje Jevtić je pokazao kao strateg Budućnosti iz Pilica koja je pod njegovim vođstvom zamalo ispala iz lige. Umjesto da podnese ostavku kao predsjednik kluba, jer očigledno da u Drini ništa ne funkcioniše kako treba, Jevtić se još igra trenera i sam sebe indirektno imenuje za šefa stručnog štaba.

Prije početka sezone predsjednik kluba se olako odrekao usluga nekoliko prvotimaca koji su mogli biti prevaga u svim susretima na prvoligaškim terenima. Iz kluba su otjerani povrijeđeni Veljko Mitrović i, nekoliko dana prije kraja prelaznog roka, golman Todorović. Greške se dešavaju, ali je to kod predsjednika Jevtića prešlo u naviku. Ukoliko se ne sazove skupština kluba i promijeni uprava, Drina bi naredne sezone opet mogla igrati u Drugoj ligi RS.

Mićo odlazi i spasi Drinu ili da kao ljudi ugasimo klub i osnujemo ti novi u kome ćeš biti golman, igrač, kapiten, ekonom, redar, kamerman, trener, pomoćni trener i predsjednik, i to sve doživotno!

Susret protiv Tekstilca je počeo boljom igrom Drine, a već u 6. minutu Marković je ubacio sa desne strane, Jovanović glavom sa pet metara šutira preko gola. U 13. minutu Ilić iz slobodnog udarca sa 25 metara šutira zamalo pored gola.

U 21. minutu iz prve ozbiljnije akcije gosti dolaze do vođstva. Slobodan udarac sa desne strane je izveo Perović, lopta je pogodila prečku i odbila se do Jolovića koji je šutrao, ali je Drakulić odbranio i kratko odbio loptu na koju je natrčao Babić i poslao je u mrežu domaćih.

Dva minuta kasnije Perović je pokušao da lobuje Drakulića, ali njegov udarac je na sreću domaćih završio pored lijeve stative. U 30. minutu Donevski je pokušao iz slobodnog udarca, ali je bio zamalo neprecizan.

Drina stiže do izjednačenja u 37. minutu. Akciju na lijevoj strani je počeo Ilić koji je uposlio Markovića na lijevoj strani nakon čega je uslijedio solo prodor i ubacivanje u gostujući peterac. Loptu je prvo zakačio Jovnović, a sve je dobro pratio Damjanović i sa druge stative ubacio loptu u nebranjenu mrežu.

Do kraja susreta najbolju priliku za domaći tim je u 85. minutu imao Jovanović, koji je šutirao iskosa sa lijeve strane sa petnaestak metara, ali je golman Kutić fantastično reagovao i sačuvao svoju mrežu. Gosti su bili blizu postizanja pogotka u 87. minutu kada je Savanović ubacio sa lijeve strane, a Perović glavom šutirao sa pet metara pravo u Drakulića.

DRINA – TEKSTILAC

1 : 1 (1 : 1)

ZVORNIK – Gradski stadion. Bez publike. Sudija: Bojan Eremić (Prijedor). Strijelci: Damjanović u 37. minutu za Drinu i Babić u 21. minutu za Tekstilac. Žuti kartoni: Ristović, Ilić, Marković, Vasić (Drina), Rašević, Malović (Tekstilac).

DRINA: Drakulić, Tvrdišić, Jevtić, Ristović, Ilić, Jovanović, Marković, Zarić (od 30. Stupar), Donevski, Damjanović (od 83. Tadić), Vasić.

TEKSTILAC: Kutić, Marić (od 90. Banović), Đekić, Jolović, Perović (od 90. Stupar), Savanović, Ćorić, Babić (od 87. Vugdalić), Rudan, Rašević, Malović.