Fudbaleri Drine na svom terenu odigrali neriješeno protiv Željezničara iz Banjaluke

FUDBAL ZVORNIK

Fudbaleri Drine su u meču 7. kola m:tel Prve lige Republike Srpske dočekali ekipu Željezničara iz Banjaluke i odigrali neiješeno 1:1.

Već u prvom ozbiljnijem napadu u 4. minutu domaći tim je stigao do vođstva. Slobodan udarac je izveo Ilić, koji je idealno centrirao, a Jevtić glavom sa ivice peterca poslao loptu u protivničku mrežu.

U 17. minutu Vasić je šutirao iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali je gostujući golman Ćetković odbranio njegov udarac. Sedam minuta kasnije prvi udarac u okvir domaćeg gola uputio je Sladojević, ali je Drkulić bio na mjestu. U 26. minutu Teodorović je izašao sam pred Drakulića koji je na vrijeme ušao u šut i izašao kao pobjednik iz tog duela.

U finišu prvog dijela susreta Kuprešak je pokušao da iznenaditi Drakulića, ali je domaći čuvar mreže bio oprezan.

Prvu priliku u drugom dijelu susreta je imao domaći tim. U 51. minutu Donevski je uhvatio volej petnaestak metara iskosa sa desne strane, ali je prečka bila saveznik gostiju.

Gosti ne koriste veliku priliku u 53. minutu, kada je nakon greške Vidakovića sam pred Drkulića izašao Čolić, ali je domaći golman nogom odbranio njegov udarac. Već u sledećem napadu Ilić je odlično asistirao za Donevskog koji pogađa stativu, na odbijenu loptu je natrčao Stupar i pogodio u ruku Malića pred golom gostiju. Sudija Tešanović je bez puno razmišljanja dosudio jedanaesterac. Najstrožiju kaznu je izveo Donevski čiji udarac je odbranio Ćetković.

Dva minuta kasnije Stupar je sve dobro uradio i ušao u šesnaesterac gostiju iskosa sa desne strane, ali je njegov udarac zaustavio Ćetković.

Kazna za promašaje Drinu je stigla u 60. minutu kada su gosti stigli do izjednačenja. Lopta je u šesnaestercu Drine stigla do Čolića koji je odigrao povratnu loptu za Kuprešaka koji je šutirao sa dvadesetak metara i pogodio desni ugao domaćeg gola.

U 84. minutu Dubačkić je šutirao, a Ćetković odbranio njegov udarac, pa je ostalo 1:1. U dosadašnjih sedam kola Drina je osvojila 9 bodova i zauzima deseto mjesto na tabeli.

DRINA – ŽELJEZNIČAR

1 : 1 (1 : 0)

ZVORNIK – Gradski stadion. Bez gledalaca. Sudija: Nikola Tešanović (I.Sarajevo). Strijelci: Jevtić u 4. minutu za Drinu i Kuprešak u 60. minutu za Željezničar. Žuti kartoni: Kikić, Vasić (Drina), Marjanović, Pavlović (Željezničar).

DRINA: Drakulić, Tvrdišić, Jevtić, Ilić, Kikić (od 79. Dubačkić), Jovanović (od 63. Jovičić), Zarić, Vidaković (od 65. Ristović), Stupar (od 79. Damjanović), Donevski, Vasić.

ŽELJEZNIČAR: Ćetković, Čolić, Kuprešak, Sladojević, Šaula, Marjanović, Jovandić ((od 28. Baštić)od 72 Kršić)), Pavlović, Malić, Petrović (od 88. Dadić), Teodorović.