Kozara poslije preokreta savladala Drinu – Bodovi putuju u Gradišku

SPORT ZVORNIK

U trećem kolu Prve lige Republike Srpske fudbaleri Drine poraženi su na svom terenu od Kozare rezultatom 1:2, ali po svemu prikazanom tim iz Zvornika je zaslužio u najmanju ruku neriješen rezultat.

Već u desetom minutu Vasić je zaprijetio gostujućem golmanu Modiću, koji je odbranio njegov udarac sa dvadesetak metara. U 16. minutu Drina stiže do vođstva. Nakon solo akcije po lijevoj strani Ilić je idealno uposlio Tvrdišića koji je prihvatio loptu i sa desetak metara pogodio desni gornji ugao gostujućeg gola.

Samo što su krenuli sa centra gosti su zaprijetili preko Malbašića koji je šutirao, ali je Drakulić bio na mjestu.

U 27. minutu gosti stižu do izjednačenja. Akciju po desnoj strani je poveo Malbašić, a zatim je uslijedio odličan pas u šesnaesterac Drine gdje je sve dobro pratio Popović koji je šutirao sa desetak metara iskosa sa desne strane i pogodio desni gornji ugao domaćeg gola.

Malo je nedostajalo da Marković donese prednost domaćem timu, međutim njegov volej udarac u 36. minutu završio je zamalo pored desne stative. Posljednju priliku u prvom dijelu susreta imali su gosti kada je šutirao Petrović sa desetak metara iskosa sa lijeve strane pored gola.

U drugom dijelu meča oba tima su krenula ofanzivnije, a prvu priliku su imali gosti kada je u 48. minutu nakon ubacivanja Petrovića loptu  glavom sa ivice peterca zahvatio Šikanjić, ali je njegov udarac završio iznad prečke.

U 53. minutu Marković je šutirao, međutim nije bio precizan. Već u sljedećem napadu u 54. minutu sudija Jovo Karić dosudio je jedanaesterac za goste. U kaznenom prostoru Drine Jevtić je nepropisno zaustavio Malbašića, a siguran izvođač najstrožije kazne bio je Lolić koji je pogodio desni donji ugao.

U 58. minutu Lolić je nakon solo prodora šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Drakulić bio na mjestu. Pet minuta kasnije svoj šut je probao i Malbašić, međutim golman Drine je još jednom bio na visini zadatka.

U 64. minutu Ilić je sve sam uradio i nakon solo prodora po lijevoj strani šutirao sa desetak metara, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored desne stative.

U 81. minutu pokušao je Stupar , ali je Modić odbranio njegov udarac. Dva minuta kasnije nakon ubacivanja Ilića pokušao je Dubačkić glavom, ali pored gola.

Najveću priliku za izjednačenje Drina je imala u 88. minutu kada je Ilić dobro uposlio Jevtića koji je šutirao sa sedam metara, ali je stativa bila saveznik Kozare.

Suđenje na meču Drine i Kozare nije bilo na nivou derbija nekadašnjih premijerligaša, a u nekoliko navrata sudija Jovo Karić se činio odsutnim i nije reagovao na pravi način zbog čega su burno reagovali igrači oba tima.

DRINA – KOZARA

1 : 2 (1 : 1)

ZVORNIK – Gradski stadion. Bez publike. Sudija: Jovo Karić (Istočno Sarajevo). Strijelci: Tvrdišić u 16. minutu za Drinu, Popović u 27. i Lolić u 54. minutu iz jedanaesterca za Kozaru. Žuti kartoni: Dubačkić, Zarić, Donevski (Drina), Petrović, Popović (Kozara).

DRINA: Drakulić, Tvrdišić, Jevtić, Ristović, Ilić, Marković (od 64. Donevski), Dubačkić, Zarić, Jovičić (od 83. Jovanović), Damjanović (od 46. Stupar), Vasić.

KOZARA: Modić, Petrović, Borković (od 52. Domuzin), Raspudić, Hamzić, Lolić (od 88. Guskić), Malbašić, Popović, Jandrić, Batar, Šikanjić (od 90. Veljkić).