Premijer liga BiH u rukometu: U neizvjesnoj utakmici Drina poražena od Goražda

OSTALI SPORTOVI

U meču 18. kola Premijer ligi BiH zvornička Drina je poražena od Goražda. Utakmica je bila izjednačena, ali domaći nisu imali dovoljno spretnosti i sportske te su ostali bez bodova. Treba reći da su i domaći i gosti imali velike primjedbe na sudijski par iz Ljubuškog koji su po reakciji domaćih igrača i trenera više griješili na njihovu štetu, ali je opšti utisak da su pravili kardinalne greške te da odavno nije viđeno ovako loše suđenje.

Utakmica je počela vođstvom domaćih od 1:0, ali su gosti preokrenuli rezultat i u petom minutu poveli sa 4:3. Od tada se igralo gol za gol da bi se prvo poluvrijeme  završilo neriješeno 12:12. U prvom dijelu igre najviše se isticao golman gostiju Mladen Španjević, koji je imao 12 odbrana od ukupno 17 koliko ih je sakupio do kraja meča.

I u drugom poluvremenu igralo se gol za gol da bi Drina u 48 minuti došla do dva razlike kada je bilo 23:21. Gosti su ubrzo izjednačili da bi se u posljendju minutu ušlo sa neriješenim rezultatom 28:28.

Na 29 sekundi do kraja Drina je imala loptu i napad za pobjedu, ali su njeni igrači, čini se brzopleto šutirali. Golman gostiju je odbranio ovaj udarac i u kontra napadu su gosti preko Delića postigli gol za pobjedu od 29:28. Nije pomogao ni deveterac za Drinu na četiri sekunde do kraja, jer je šut Markovića izblokirala odbrana gostiju.

Kod domaćih najefikasniji je bio Hajdarević sa 8 golova od kojih je četiri postigao iz sedmeraca. Vidaković i Mitrović su postigli po 5, Lekić 4, Čvorić 3, Marković 2 i Ivanović 1 gol. Treba istaći da je mladi golman Drine Marko Govedarica odbranio jedan sedmerac kod rezultata 7:7.

U idućem kolu Drina dočekuje Slobodu iz Tuzle.