Košarkši Drina Principa ubjedljivi u meču protiv Budućnosti iz Bijeljine

KOŠARKA SPORT

U 19. kolu Prve lige Republike Srpske košarkaši Drine Princip ostvarili su ubjedljivu pobjedu protiv ekipe Budućnosti iz Bijeljine rezultatom 83:53. Zvorničani su trenutno na diobi drugog mjesta na tabeli sa velikim šansama da na kraju regularnog dijela budu među četiri najbolja tima u šampionatu.

U prvoj četvrtini viđena je velika borba i rezultatska klackalica, a važnost susreta je uticala da domaći tim nešto nervoznije odigra ovaj period susreta, što su gosti iskoristili i posle deset minuta stigli do prednosti 22:20.

U drugoj četvrtini Drina Princip je pokazala da nije slučajno u samom vrhu tabele, te je nešto mirnijom igrom i jačom odbranom stigla do prednosti, pa se na odmor otišlo rezultatom 38:35 u korist domaćeg tima.

Dobra odbrana i preciznija završnica u trećoj četvrtini donijeli su Drini Princip prednost od 14 poena razlike, pa se u posljednji dio susret ušlo rezultatom 60:46.

U poslednjoj dionici tim iz Zvornika je nastavio u istom ritmu i potpuno nadigrao protivnike koji su postigli svega 7 poena u ovom dijelu meča, pa je na kraju meča na semaforu stajalo 83:53 u korist Drina Principa.

DRINA PRINCIP – BUDUĆNOST

83 :53

(20:22, 18:13, 22:11, 23:7)

ZVORNIK – Dvorana KSC Zvornik. Gledalaca: 250. Sudije: Dario Damjanović, Dejan Bresovac i Goran Grabež.

DRINA: Boljkovac (20 poena, 5 skokova i 7 asistencija), Kovačević (16 p, 6 sk.), Hajduković 7, Savanović 9, Knežević (10 p, 13 sk. i 4 as.), Milićević 6, Bogićević (8 p, 6 as.), Tekić 2, Pelemiš 3, Sekulić, Mihajlović 2, Pantić. Trener: Vladan Erić.

BUDUĆNOST: Erkić (12 p, 7 sk.), Višnjić 4, Stevanović 8, Sarić 7, Jovanović (13 p, 6 sk. 5 as.), Jevtić, Đorđić 2, Džafić, Pirgić, Sladoje (4 p, 5 sk.), Blagovčanin 3, Stojanović. Trener: Dario Čojić.