Fudbaleri Drine deklasirali Stakorinu na startu prolećnog dela sezone

FUDBAL SPORT

Na otvaranju prolećnog dela sezone fudbaleri Drine ostvarili su ubedljivu pobedu protiv Stakorine iz Čajniča, a rezultat na kraju meča bio je 6:0 za tim iz Zvornika. Ovim trijumfom izabranici Mileta Milanovića najavili su borbu za prvo mesto u Drugoj ligi RS i povratak među prvoligaše.

Već u prvom napadu na utakmici Ilić je promešao odbranu Stakorinen nakon čega je oboren u šesnaestrcu, ali po oceni sudije Maletića nije bilo jedanaesterca.  U 13. minutu Vasić je pokušao, ali je šutirao preko gola. gosti su prvi udarac uputili u 21. minutu kada je Todor Tadić šutirao sa distance, a golman Todorović izbacio loptu u korner.

U 24. minutu Drina je stigla do vođstva. Korner sa desne strane je izveo Vasić, Jovičić je preskočio loptu na koju je natrčao Jevtić i sa pet metara je poslao pod prečku gostujućeg gola.

U 34. minutu Dačević je šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla visoko iznad domaćeg gola. Tri minuta kasnije Ilić je šutirao sa desetak metara, ali Marić odbranio.

U nastavku je Drina krenula još uofanzivnije i to je rezultiralo pogotkom u 52. minutu. Na desnoj strani Pljevaljčić je nadmudrio čuvare i idealno centrirao, a Jovičić glavom sa sedam metara poslao loptu u mrežu. Tri minuta kasnije Ilić je šutirao sa desetak metara, a golman Marić odbranio njegov udarac.

U 58. minutu domaći tim je stigao do trećeg pogotka. Idealnu asistenciju Jovičića iskoristio je Damjanović koji je ušao u šesnaesterac sa desne strane i šutirao sa desetak metara, a lopta završila u daljem uglu Marićevog gola.

Dva minuta kasnije Jovičić je uposlio Markovića koji je sam izašao pred Marića koji je odbranio njegov udarac.

U 66. minutu bilo je 4:0 za Drinu. Na levoj strani šesnaesterca Ilić je ,,pobacao” odbranu Stakorine i nesebično uposlio Markovića koji je rutinski loptu poslao u mrežu Stakorine.

Peti pogodak Drina je postigla u 71. minutu, Marković je centrirao, a Jevtić glavom poslao loptu u mrežu.

U 79. minutu Ilić je izašao sam pred golmana Marića koji je bio uspešniji u tom duelu.

Konačni 6:0 postavio je ,,rezervista” Spasojević u 82. minutu kada je nakon solo akcije ušao u šesnaesterac i sa desetak metara iskosa sa desne strane pogodio mrežu.

DRINA – STAKORINA

6 : 0 (1 : 0)

ZVORNIK – Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina). Strelci: Jevtić u 24. i 71, Jovičić u 52, Damjanović u 58, Marković u 66 i Spasojević u 82. minutu. Žuti kartoni: Vasiljević, Jevtić, Ilić, Vasić (Drina)

DRINA: Todorović, Vasiljević, Jevtić, Ilić, Kikić (od 71. Spasojević), Damjanović (od 71. Milošević), Marković, Zarić, Jovičić, Pljevaljčić, Vasić (od 71. Jezdić).

STAKORINA: Marić, Dačević, Bjelogrlić (od 88. Tošić), Đurović, Gigović, T.Tadić (od 76. Ćevriz), A.Tadić (od 76. Simović), Kajević, Pjević, Nešković, Ristanović.