Rukometaši Drine uknjižili poraz protiv Maglaja u prvom kolu nastavka prvenstva

OSTALI SPORTOVI SPORT

U prvom kolu proljećnog dijela takmičenja u Premijer ligi BiH rukometaši Drine poraženi su pred svojim navijačima u meču sa ekipom Maglaja rezultatom 22:30. Samo u prvih desetak minuta viđena je rezultatska neizvjesnost nakon čega su se gosti rezultatski odvojili i imali i do pet golova razlike. U finišu prvog dijela rukometaši Drine su napravili mini seriju pogodaka, pa se na odmor otišlo rezultatom 14:11 u korist Maglaja.

Pitanje  pobjednika  bilo je  riješeno već na startu drugog poluvremena kada su gosti stigli do osam golova razlike, a rezultat u 40. minutu utakmice je bio 20: 12 za Maglaj. Veliki problem za  domaći tim predstavljala je realizacija igrača više. Rukometaši Drine su na ovom susretu u momentima kada su bili brojniji na terenu postigli manje pogodaka u odnosu na broj pogodaka koje su primili. Pored toga puno tehničkih grešaka  u vođenju i dodavanjima lopte kumovali su novom porazu, pa su na kraju bodovi otišli u Maglaj.

DRINA – MAGLAJ

22 : 30 (11 : 14)

ZVORNIK – Dvorana RSC Zvornik. Gledalaca: 200. Sudije: Ivo Bošnjak i Josip Marić (Mostar). Isključenja: Drina 4 minuta, Maglaj 16 minuta. Sedmerci: Drina 2(2), Maglaj 4(4). Crveni kartoni: Luka Grahovac u 46. minutu i Aleksandar Stojanović u 53. minutu, oba zbog trećeg isključenja.

DRINA: Govedarica, Hrustić, Joković, Marković 1, Vidaković 2, Stefanović 4, Đerić, Čvorić 2, Ivanović, Mijatović, Lekić 5, Cvijić, Mitrović 6, Hajdarević 2, Janković (6 odbrana), Popović.

MAGLAJ: Mutapčić (13 odbrana), Mehinagić 6, Suljaković, Kendić 1, Memišević 3, Mujkanović 5, Delić, Barjaktarević, Brkić, Hasić, Grahovac, Ridžal 1, Čakrama, Stojanović 2, Huskić, Čičkušić 12.