Prva odbojkaška liga Republike Srpske za muškarce – Drina ubjedljiva protiv Gacka

OSTALI SPORTOVI

Prva odbojkaška liga Republike Srpske za muškarce

Drina ubjedljiva protiv Gacka

U derbiju 11. kola Prve odbojkaške lige Republike Srpske, Drina je na svom parketu savladala ekipu Gacka sa 3:0, odnosno po setovima 25:22, 25:22 i 25:12.

U prva dva neizvjesna seta bilo je po 25:22 za domaće, a u trećem setu je Drina dopustila gostima samo 12 poena.

U prvom setu uglavnom se igralo poen za poen, sa dva do tri poena prednosti na jednoj ili drugoj strani sve do 22:22, kada domaći u seriji postižu tri poena i stižu do 25:22.

U drugom setu nakon ranoprave igre do 10:10, Drina postiže seriju od 7 poena i stiže da 17:10, a kasnije do 20:14. Gosti tada prave seriju od 4:0 i stižu da 20:18, ali su domaći ipak uspjeli da stignu do pobjede od 25:22.

Treći set je bio formalnost jer je Drina vodila sa 5:1, pa 14:4 i na kraju slavila sa 25:12.

U ekipi domaćih isticao se Dalibor Radić, koji je postigao ukupno 25 poena u tri seta. Njemu se pridružio i Aleksandar Petrović, a i svi ostali igrači su dali svoj puni doprinos u pobjedi.