U neizvjesnom meču – Princip jači od Slobode

KOŠARKA

Teže nego što se očekivalo košarkaši Drine Princip slavili su na svom terenu nad ekipom Slobode 73 iz Novog Grada u okviru 15. kola Prve košarkaške lige Republike Srpske. Rezultat je na kraju bio 79:73, odnosno po četvrtinama 17:23, 24:15, 13:15 i 25:20.

Tako su Zvorničani stigli do devete pobjede uz šest poraza i trenutno su na drugom mjestu na tabeli.

Domaći su bili apsolutni favoriti nad posljednjeplasiranom ekipom na tabeli, ali su do pobjede došli veoma teško u neizvjesnoj završnici. Da će biti teško i neizvjesno, pokazala je prva četvrtina u kojoj su gosti nakon vođstva od 3:0 i preokreta domaćih na 9:5 imali seriju od 8:0 i preuzeli vođstvo. Do kraja se igralo koš za koš pa su gosti prvu četvrtinu dobili sa 23:17.

U drugoj četvrtini ulazi najjača petorka domaćih i kod vođstva gostiju od 31:28 postižu seriju od 11:0 i na kraju četvrtine vode sa 41:38.

Gosti se ne predaju i treću četvrinu dobijaju sa 15:13 i u konačnom rezultatu stižu na minus jedan koš.

U posljednjoj četvrtini igralo se koš za koš, a dva minuta prije kraja bilo je 75:73 za domaće. Tada je mladi Darko Haduković postigao trojku, a Pavle Boljkovac ukrao jednu loptu i poentirao za konačnih 79:73.

Najefikasniji u redovima Drina Princip bio je Darko Haduković sa 24 poena, šutiravši 4 od 5 za tri poena, Dušan Knežević je postigao 19, uz devet skokova, Pavle Boljkovac 10 kao i Srđan Kovačević. Slavko Savanović je postigao sedam poena, Goran Bogičević i Ljubomir Tijanić po tri, Aleksa Milićević dva i Nikola Pantić jedan poen.

Kod gostiju Stefan Milošević je bio daleko najefikasniji sa 28 poena. Igor Bojović je postigao 24 i tako dalje.

U idućem kolu Drina Princip gostuje kod ekipe Heo iz Bileće.