Na otvaranju drugog dijela sezone: Košarkaši Drine Princip poraženi od Slavije

KOŠARKA

Na otvaranju drugog dijela sezone košarkaši Drine Princip su poraženi na domaćem parketu od ekipe Slavije 1996 iz Istočnog Sarajeva rezultatom 80:65, odnosno po četvrtinama je bilo 24:14, 13:28, 14:20 i 14:18.

U prvoj četvrtini domaći su odigrali veoma kvalitetno, odbrana je odlično fuunkcionisala kao i šut te su Zvorničani ovaj dio dobili sa čak deset poena razlike, 24:14. Sredinom druge četvrtine gosti su ubrzali igru, popravili odbranu, a domaći pravili greške te se prednost prvo istopila da bi poslije Slavija prešla u vođstvo. Gosti su u jednom trenutku imali i sedam poena prednosti, ali se na poluvrijeme otišlo sa prednošću Slavije od 5 poena, odnosno bilo je 42:37.

U istom ritmu je nastavljena i treća dionica. Gosti su bili ti koji su diktirali tempo i u ovom periodu utakmice, a domaći uz puno nervoze bili neprecizni i imali dosta izgubljenih lopti te je i ova četvrtina pripala gostima.

U posljednjoj četvrtini domaći su opet zaigrali dobro i lagano smanjivali prednost. Na pet minuta do kraja smanjili su razliku na šest koševa, ali više od toga nisu mogli. Slaviju je dobro služio šut za tri poena te su se brzo ponovo „odlijepili“ te je na kraju bilo 80:65.

Zvorničani su tako upisali i peti poraz uz sedam pobjeda. Najefikasniji u redovima domaćih je bio Dušan Knežević sa 23 poena i 14 skokova, a kod Slavije najbolji je bio Neven Damjanović sa 20 koševa.