Trinaest je srećan broj – Rukometaši Drine upisali prvu pobjedu

MA Izdvojena OSTALI SPORTOVI

Ko kaže da je 13 nesrećen broj? Za rukometaše Drine iz Zvornika nije. U 13. kolu Premijer lige BiH u rukometu oni su upisali prvu pobjedu poslije 12 uzastopnih poraza dobivši na domaćem parketu odličnu ekipu Vogošća Poljine Hils rezultatom 31:28.

Mnogi će reći ništa posebno, ali za ove momke i njihovu želju da se takmiče, da ne stanu i kada ne ide, da se bore protiv svake ekipe, pogotovu pred domaćom publikom, znači mnogo. Njihovo utrčavanje u teren nakon završetka utakmice te grupna proslava i čestitke najbolje govore o tome. Ovoliko dobrog raspoloženja i radosti na klupi i na terenu nije se moglo vidjeti u Zvorniku od utakmice kojom je ovjeren put u najelitnije rukometno takmičenje BiH.

Domaći su u meč ušli smireno i u prvih desetak minuta se igralo gol za gol. Sredinom prvog poluvremena Drina ne samo da vodi već i podiže razliku. Gosti su reagovali tajm-autom, ali Drina nije posustala te je u 26. minutu utakmice vodila sa 6 golova razlike, odnosno 14:8, a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 15:10 za Drinu.

U drugom poluvremenu je nastavljena ista igra. Gosti su griješili u ključnim trenucima meča. Kada bi Drina povećala prednost, oni bi uspjeli da je smanje za jedan ili dva gola i u trenucima kada su pokušavali da prelome utakmice činili su greške, a odbrana domaćih je bila odlična te smo po prvi put u ovom takmičenju na domaćem parketu vidjeli pet ili šest kontri koje su Zvorničani efektno završavali.

Najveća prednost za Drinu bila je u 44. minutu kada je na semaforu pisalo 23:17. Pred kraj meča domaći su igrali opreznije, a gosti ubrzavali pokušavši da tok meča okrenu u svoju korist, no nekoliko lucidnih poteza, poput onoga koji je izveo Hajdarević, donijeli su Drini prvu i dugo čekanu pobjedu.

Najefikasniji igrač u domaćoj ekipi bio je Aleksandar Mitrović sa 10 golova, 7 je postigao Hajdarević, 5 Spasojević, po tri Čvorić i Marković, Stefanović dva, a jedan gol je dao Cvijić.

Kod gostiju su se istakli Savić, Travar i Bošković sa po pet golova.

Ono što je nedostajalo ovom meču jeste veće prisustvo publike jer je na tribinama bilo tek nešto više od 150 gledalaca.