Nakon tri uzastopna poraza – Drina Princip upisala podjebu protiv Varde

KOŠARKA

Košarkaši Drine Princip iz Zvornika pobijedili su ekipu Varda HE iz Višegrada u 9. kolu Prve lige Republike Srpske rezultatom 70:49. Po četvrtinama je bilo 19:16, 15:13, 21:10 i 15:10.

Domaći su od starta meča nametnuli svoj ritam i prvu dionicu riješili u svoju korist. I u drugoj četvrtini domaći su bili bolji te se na odmor otišlo sa prednošću Zvorničana od pet poena.

U trećoj četvrtini viđena je najbolja igra Drine Princip, pa su ovaj period igre dobili sa 11 poena razlike. Prednost je do kraja utakmice samo rasla tako da su zvornički košarkaši upisali petu pobjedu, a imaju i četiri poraza. Ova pobjeda je jako važna jer je došla poslije serije od tri uzastopna poraza.

Odličan učinak imao je centar domaćih Dušan Knežević, koji je ostvario dabl-dabl učinak, odnosno 28 poena i čak 20 skokova. Pored njega istakli su se i Savanović sa 9 i Boljkovac sa 8 koševa.

U redovima gostiju najefikasniji je bio Boris Janušević sa 12 poena.