Drina Princip poražena na domaćem parketu od Radnika

KOŠARKA

U okviru sedmog kola Prve lige Republike Srpske, košarkaši Drine Princip poraženi su na domaćem parketu od ekipe Radnika iz Bijeljine rezultatom 81:61, odnosno po četvrtinama je bilo 19:17, 9:24, 19:18 i 14:22.

Obje ekipe su dobro otvorile meč, igralo se koš za koš, a Zvorničani su ovaj period igre riješili u svoju korist rezultatom 19:17. U drugoj su gosti bili agresivniji u odbrani, služio ih je šut, a domaće su skupo koštale izgubljene lopte te je ova četvrtina završena rezultatom 24:9 za Bijeljince pa se na odmor otišlo sa dvocifrenom prednošću gostiju.

Na početku treće četvrtine Zvorničani su bili ti koji su zaigrali agresivnije i počeli da tope prednost gostiju, ali su se igrači Radnika trgli pred kraj ove dionce pa je ona završena rezultatom 19:18 za domaće.

U posljednjoj četvrtini gosti su uspjeli da pronađu ritam iz druge četvrtine i meč rutinski privedu kraju dobivši ovaj period igre sa 22:14.

Najefikasniji u redovima domaćih su bili Knažević sa 18, Boljkovac je postigao 12, a Kovačević 8 poena. Kod gostiju najbolji je bio Kokoruš sa 21 poenom i 6 skokova.

Ovo je treći poraz ekipe Drina Princip, koja je upisala i četiri pobjede.