Rukometaši Drine poraženi u meču protiv Bosne iz Visokog (VIDEO)

OSTALI SPORTOVI

Ni posle devet odigranih kola u Premijer ligi BiH rukometaši Drine nisu  ostvarili pobjedu, a novi poraz su uknjižili pred svojim navijačima u meču protiv Bosne iz Visokog. Meč je bolje otvorila gostujuća ekipa i od samog početka stekla prednost od dva gola razlike, međutim Zvoničani se nisu predavali i nisu dozvoljavali protivniku da ostvari značajniju prednost. U 17. minutu desio se možda i ključni trenutak susreta, kada je pri rezultatu 8:5 za goste, domaćin imao sedmerac. Prilikom izvođenja Vukojčić je pogodio u glavu golmana Čabaravdića, a sudije su nakon toga čini se prestrogo isključile najboljeg strijelca domaćeg tima.

Pogledajte snimak izvođenja sedmerca u linku ispod:

Do kraja prvog poluvremena gosti su uspeli da održe prednost od tri gola razlike, pa se na oodmor otišlo rezultatom 17:14 u korist Bosne.

Na početku drugog poluvremena Drina je zaigrala angažovanije i smanjila prednost na dva gola razlike i imala kontranapad kojim su se mogli u potpunosti vratiti u igru. U toj kontri po mišljenu delegata napravljenja je nepravilna izmjena,  zbog čega je isključen Cvijić, a lopta dodijeljena gostima. Umjesto da domaći dođu na jedan razlike, gosti su postigli dva pogotka sa igračm više i stigli do 20:16.

Nakon toga prednost Bosne je rasla i na kraju je dostigla deset golova razlike. Susret je završen rezultat 39:29 u korist Bosne, ali po svemu prikazanom rrukometaši Drine su mogli puno više u ovom meču.

DRINA – BOSNA (V)

29 : 39 (14 : 17)

ZVORNIK – RSC Zvornik. Gledalaca: 250. Sudije:  Žarko Hrstić i Ante Rašić (Ljubuški). Sedmerci: Drina 8(6), Bosna (2). Isključenja: Drina 6 minuta, Bosna 12 minuta. Crveni karton: Miljan Vukojčić u 17. minutu.

DRINA:  Janković (11 odbrana), Hrustić 1,  Joković,  Vukojčić 3, Marković, Vidaković 5, Stefanović 2, Đerić (2 odbrane), Čvorić 1, Ivanović, Mijatović 1,  Nedić, Cvijić 3, Mitrović 7, Hajdarević 6.

BOSNA (V): E.Sirćo 15 (odbrana),  Osmanhodžić 9, Burić 4, K.Čabaravdić 2, Harmandić 3, Balta 1, Toromanović 4, Keso, Imamagić 7, A.Čabaravdić (1 odbrana), Redža, S.Sirćo, Karanović 5, Omanović 3,  A.Jamaković, E.Jamaković 1.