Drina Princip poražena u Foči – Drugi poraz zvorničkih košarkaša

KOŠARKA

Drina Princip poražena u Foči

Drugi poraz zvorničkih košarkaša

Košarkaši Drine Princip poraženi su večeras u okviru 6. kola Prve lige Republike Srpske od ekipe Sutjeske u Foči rezultatom 85:78, odnosno po četvrtinama 17:14, 16:22, 24:14 i 28:28.

Od starta utakmice domaći su krenuli agresivnije i upisali prve poene, da bi pred kraj prve i u drugoj četvrtini Zvorničani zaigrali bolje i na odmor otišli sa prednošću od 36:33. Ispostaviće se da je to bila najbolja dionica košarkaša Drine Princip jer su u trećoj četvrtini domaći odigrali mnogo kvalitetnije od protivnika i stekli prednost od sedam poena koju su održali do kraja meča.

Najbolji u redovima Zvorničana bili su Savanović sa 19, Boljkovac sa 15 te Knežević sa 15 koševa, a imao je i 9 skokova. U ekipi Sutjeske najefikasniji je bio Mrđan Mrković koji je postigao 38 poena te imao 11 skokova. Još jedan košarkaš u redovima domaćih je imao dabl dabl učinak, a to je bio Nikola Stanković koji je imao po 14 poena i skokova.

Ovo je drugi poraz ekipe Drine Princip, a prvi na gostujućem terenu. Pored toga Zvorničani su upisali i četiri pobjede.