Fudbaleri Drine poraženi u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske

FUDBAL SPORT

Fudbaleri Zvijezde 09 opravdali su ulogu favorita u susretu četvrtfinala Kupa RS, jer su kao gosti u Zvorniku savladali Drinu sa 2:0. Tim iz Etno sela Stanišići slomio je otpor Zvorničana u poslednjih dvadesetak minuta kada su i postignuti golovi.

Susret je bolje otvorio gostujući tim i već u 6. minutu Blagojević je bio u izglednoj situaciji, ali je slabo zahvatio loptu pred golom Drine. Pet minuta kasnije Augusto je nakon akcije Bađija i Vojinovića šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Todorović odbranio njegov udarac. U 17. i 22. minutu napadač gostiju Bađi je oprobao svoj šut, ali je oba puta šutirao pored gola.

Domaći tim je prvi put zapretio u 35. minutu kada je iz slobodnog udarca sa desne strane Marković ubacio loptu u šesnaesterac gostiju koja je preletela sve igrače i koji centimetar prošla pored desne stative.  U 38. minutu Babić je ubacio sa desne strane, Bađi je bio najviši u skoku pred golom Zvorničana i sa sedam metara glavom šutirao pored desne stative.

U nastavku su gosti nastavili u istom ritmu i već u 61. minutu Vojinović je šutirao sa šesnaest metara, Todorović kratko odbio loptu koja je stigla do Blagojevića koji je šutirao sa sedam metara, međutim Todoorović je odbranio njegov udarac. U 70. minutu Blagojević je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Todorović odbranio njegov udarac.

U 73. minutu Zvijezda 09 stiže do prednosti.  Po desnoj strani je prošao Đelmić nakon čega je ubacio u srce šesnaesterca, gde je na nju natrčao Hairlahović i sa desetak metara pogodio mrežu.

U 85. minutu Vasić je pokušao iz slobodnog udarca sa desne strane, ali je Manojlović bio oprezan i izbacio loptu u korner. Konačan rezultat postavio je u 88. minutu Rakić koji je nakon prodora Matića po levoj strani i ubacivanja pogodio mrežu domaćih sa petnaestak metara.

DRINA – ZVIJEZDA 09

0 : 2 (0 : 0)

ZVORNIK – Gradski stadion. Gledalaca: 150. Sudija: Dražen Marić (Bijeljina). Strelci: Hairlahović u 73. i Rakić u 88. minutu. Žuti kartoni: Erić (Drina), Augusto, Babić (Zvijezda 09). Crveni karton: Dragiša Milošević (Drina) u 90. minutu.

DRINA: Todorović, Erić, Vasiljević, Ilić, Mitrović (od 80. Alić), Marković (od 80. Milošević), Boričić (od 63. Damjanović), Jokić, Pljevaljčić, Spasojević, Vasić.

ZVIJEZDA 09: Manojlović, Mehmedagić, Augusto (od 71. Matić), Ajković (od 60. Đelmić), Blagojević, Marković, Tojčić, Babić, Vojinović, Bađi (od 68. Rakić), Hairlahović.