Juniori Drine remizirali sa Modričom: Finale samo san

FUDBAL

Juniori Drine odigrali su neriješeno, 0:0, u revanš utakmici baraža za titulu prvaka u Omladinskoj ligi, grupa Sjever B sa ekipom Modriča Alfa. U prvoj utakmici, prije sedam dana, u Modriči bilo je 1:0 za domaćina pa su juniori Drine imali priliku da se plasiraju u finalnu utakmicu se pobjednikom grupe Centar, ali do toga nije došlo.

Gledajući današnju igru juniora oni to nijednog trenutka nisu ni zaslužili. Domaći nisu realizovali jedanaesterac, imali su igrača više od sredine drugog poluvremena, ali ni to nije bilo dovoljno da se postigne gol. Malobrojna publika očekivala je bolju igru i zalaganje, ali su na kraju razočarani napustili stadion.

Najbolja prilika za Drinu viđena je u 41. minutu prvog poluvremena. Alempić je nakon dobrog prijema i pokušaja prodora oboren u šesnaestercu te je sudija pokazao na bijelu tačku. Damjanović je preuzeo odgovornost, ali je šutirao pored gola. Od 65. minuta Drina je i brojčano bila u prednosti nakon isključenja gostujućeg igrača u 66. minutu igre.

Kada se očekivalo da domaći naprave neku izglednu priliku to se nije desilo, a gosti su sa igračem manje imali dvije stopostotne prilike, ali je zbog dobrih odbrana golmana domaćih i nespretnosti gostujućih napadača mreža ostala da miruje, tako da gosti zasluženo idu u finale.