Odbojkašice Slavije savladale Drinu i obezbijedile prvoligaški status

SPORT ZVORNIK

Odbojkašice Drine poražene su i u drugom meču baraža za popunu Prve lige RS od Slavije u Istočnom Sarajevu rezultatom 3:2.

Ekipa iz Lukavice će i naredne sezone igrati u Prvoj ligi RS, dok će se Drina i dalje takmičiti u Drugoj ligi RS.

Utakmica je bila izuzetno neizvjesna. Gošće su pokušavale doći do pobjede i krenule su bolje od Slavije. Prvi set su dobile rezultatom 19:25.

Drugi je pripao domaćinu. Slavile su odbojkašice Slavije 25:16. Bilo je to dobro izdanje  Slavije, a u trećem opet su malo zastale, pa Drina dolazi do 1:2. Dobijaju Zvorničanke taj period rezultatom 23:25.

Četvri set je opet bio u znaku Slavije. Sjajno i lagano 25:12, da bi u petom Slavija bila odlučnija i lagano meč priveli kraju. Peti set je na kraju završen rezultatom 15:7.

Ekipa Slavije je i u prvom meču u Zvorniku bila uspješnija od Drine rezultatom 3:2.