Rezultati zvorničkih sportista tokom vikenda

BORILAČKI SPORTOVI SPORT ZVORNIK

Tokom vikenda iza nas zvornički sportisti imali su puno uspjeha, a poslije nekoliko godina Zvornik bi konačno mogao dobiti jednu ekipu koja će se takmičiti u Premijer ligi BiH.

Rukometaši Drine nalaze se na odličnom putu u elitni rang takmičenja, jer su u 15. kolu Prve lige RS savladali Čelinac rezultatom 34:30 i zadržali prvo mjesto na tabeli. Utakmica protiv Čelinca je imala humanitarni karakter i gledaoci su mogli da učestvuju u akciji prikupljanja sredstava za liječenje našeg sugrađanina Igora Gelića.

Odbojkašice Drine učestvovale su na kvalifikaconom turniru za ulazak u Prvu ligu RS na kome su igrale četiri ekipe pobjednice takmičenja u drugim ligama RS. U polufinalnom susretu Zvorničanke su bile bolje od Prijedora, a u finalu su poražene od Leotara rezultatom 3:1. Plasman u Prvu ligu RS su ostvarile odbojkašice iz Trebinja, a Drina će imati još jednu priliku da se kroz baraž protiv Slavije domogne prvoligaškog društva.

Mladi košarkaši Zvornik Basketa su na završnom turniru Basket 4 kids za BiH koji je odigran u Mostaru zauzeli su treće mjesto. U polufinalnom susretu oni su poraženi od Kengura iz Zenice rezultatom 42:33, dok su u meču za treće mjesto savladali Leotar sa 32:17.

Na pojedinačnom prvenstvu Republike Srpske u boksu za mlađe kategorije koje je održano u Banjaluci, bokseri Obilića osvojili su tri zlatne i jednu srebrenu medalju. Zlatom su se okitili Uroš Lazić, Sara Ćirković i Luka Milovanović, dok je srebro osvojio Stefan Prodanović.

Takmičari TKDK Zvornik su na turniru Milenium open u Vršcu osvojili dvije zlatne medalje. Najuspješniji u svojim kategorijama bili su Zorana Sandić i Uroš Mihajlović. Pred takmičarima ovog kluba u nedjelju je takmičenje u Kupu BiH, gdje će nekoliko tekvondoista imati priliku da dobrim rezultatima postanu reprezentativci BiH.

Šahovski velemajstor iz Zvornika Miodrag Savić igra na prvenstvu Srbije u Beogradu. On je u prvom kolu poražen od Nikole Nestorovića, dok je u drugom remizirao sa Vladimirom Ivićem. Danas je na programu treće kolo, a Savićev protivnik biće velemajstor Danilo Milanović.

Džudisti Srpskog Sokola tokom vikenda učestvovali su na četiri različita turnira. Na turnir Vinko Šamarlić u Sarajevu ostvareni su sljedeći rezultati: Dunja Vlačić -25 kg 2. mjesto, Lazar Đokić -22 kg 3. mjesto, Tomić Dunja -28 kg 3. mjesto, Katarina Mijatović -25 kg 2. mjesto, Dražen Milić 3.mjesto.

Na turniru Jigoro kup u Kutjevu: Ana Kretija, Anastasija Memedović i Bogdan Vuković osvojili su prvo mjesto, Zekić Magdalena 2. mjesto i Milica Jevrić 3. mjesto. U zajedničkom nastupu sa kolegama iz Ozren Doboja i Soko M zauzeli su visoko treće mjesto u generalnom plasmanu.

Na turnir Gladiator open u Plovdivu junior Borisav Mirković je osvojio prvo mjesto i proglašen je za najboljeg takmičara turnira. Kadet Nikola Kretija bio je drugi, dok su treće mjesto osvojili Andrea Savić, Sandra Popović i Marko Rosuljaš.