Rukometaši Drine bolji i od Čelinca (VIDEO)

OSTALI SPORTOVI

U okviru 15. kola Prve lige Republike Srpske rukometaši Drine savladali su na svom parketu ekipu Čelinca rezultatom 34:30. Prvo poluvrijeme, koje je završeno prednošću domaćina od osam golova razlike (21:13), nije nagovještavalo da će drugo poluvrijeme biti neizvjesnije, ali je upravo to bio period kada su gosti zaigrali anagažovanije, no do izražaja je došlo iskustvo domaće ekipe koja je pokazala svoj kvalitet i došla do nove pobjede.

Na početku utakmice Drina je održavala prednost od jednog ili dva gola razlike da bi u 15. minutu, nakon asistencije Spasojevića za Vidakovića, Drina došla do tri gola prednosti. Nakon toga, isključen je igrač gostiju što su domaći iskoristili i otišli na šest golova razlike. Do kraja su uz nekoliko odličnih odbrana Jankovića igrači Drine podigli prednost na osam golova.

U drugom poluvremenu gosti su krenuli agresivnije i znatno brže igrali te su izveli nekoliko kontri čime se prednost domaćih polako „topila“. Kod domaćih su pogađali Čvorić i Vidaković, ali to nije bilo dovoljno da zaustave nalete Čelinca te je trener domaćih Nedeljković bio prinuđen da u 44. minutu zatraži minut odmora, pri rezultatu 26:22. Igrači Drine uspjeli su nakon toga da održe postojeći nivo igre, ali novo isključenje gostujućeg igrača, u 50. minutu, nije iskorišteno te se prednost od tri i četiri gola stalno održavala do kraja utakmice. Nakon posljednjeg isključenja za igrače Čelinca u 58. minutu Drina je zaključila ovaj meč i upisala novu pobjedu, drugu u tri dana.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Spasojević sa 8, Vukojičić je dao 6, Čvorić 5, a Hajdarević 4 gola. Posebno se istakao golman domaćih Janković sa 19 odbrana, a treba napomenuti i da je mladi Govedarica pred kraj utakmice odbranio jedan sedmerac.