Prva košarkaška liga RS – Budućnost bolja od Principa

KOŠARKA

Prva košarkaška liga Republike Srpske

Budućnost bolja od Principa

U okviru 11. kola Prve lige Republike Srpske za košarkaše Drina Princip je poražena na svom terenu od ekipe Budućnosti iz Bijeljine rezultatom 76:68, odnosno po četvrtinama 21:14, 13:22, 24:24 i 10:16.

Domaći su dobro otvorili meč i imali prednost poslije prve četvrtine, ali su je gosti potpuno anulirali u drugoj četvrtini te su na poluvrijeme otišli sa dva koša prednosti. U nastavku utakmice viđena je rezultatska klackalica. U trenucima kada su domaći pojačavali i približavali se izjednačenju i gosti su ubrzavali igru i uspijevali da održe prednost od nekoliko poena. Sredinom posljednje četvrtine Drina Princip je i povela, ali su gosti kasnije prelomili meč i sigurnom igrom do kraja sačuvali prednost.

Najefikasniji u redovima domaćih su bili Srđan Kovačević sa 20 poena, uz 11 skokova, te Pavle Boljkovac sa 19 poena. U redovima Budućnosti najefikasniji je bio Miladin Vlačić sa 23 te mladi Nikola Radovanović sa 20 poena i 10 skokova.