Borac protiv Drine ,,minimalcem“ stigao do tri boda

FUDBAL

U duelu bivših premijerligaša ekipa Borca je savladala Drinu sa 1:0 i ostala na čelu prvenstvene tabele, dok je posle ovog poraza domaći tim nastavio posrtanje i sa samo dva osvojena boda zauzima poslednje mesto. Meč su bolje otvorili gosti iz Banjaluke koji su već u 3. minutu imali dobru priliku za pogodak, ali je udarac Mojovića sa desetak metara otišao preko gola. Već u sledećem napadu Kajkut je pokušao sa dvadesetak metara, ali je bio zamalo neprecizan. U 6. minutu Jakupović je izašao sam pred domaćeg golmana, šutirao sa desetak metara, ali je Bogićević odbranio. Domaći su prvi put zapretili u 9. minutu kada je posle solo akcije šutirao Ilić pored gola. U 24. minutu Aničić je izašao sam pred golmana Bogićevića koji je odlično reagovao i zaštitio svoju mrežu, te poslao loptu u korner. Nakon udarca iz ugla glavom je pokušao Kajkut, ali je Bogićević još jednom bio siguran. U 39. minutu Spasojević je oduzeo igračima Borca jednu loptu na sredini terena i sam krenuo prema golu Banjalučana, ali je njegov šut sa ivice šesnaesterca otišao pored gola. Do vođstva je Borac stigao u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Korner sa desne strane izveo je Kajkut, najviši u skoku pred golom domaćih bio je Bajić koji je sa pet metara poslao loptu u mrežu. U nastavku je Borac zatvorio sve prilaze svom golu, pa je prva prava prilika viđena tek u 83. minutu kada je Spasojević prošao po desnoj strani i centrirao, ali je Molerović glavom poslao loptu iznad prečke. U 86. minutu Mojović je šutirao iz slobodnog udarca sa tridesetak metara, ali je prečka bila saveznik domaćeg tima. Drina tone sve dublje i dublje, a propadanje nekadašnjeg premijerligaša se nastavlja. Čelni ljudi kluba su Drinu otpisali i ne dolaze više na utakmice, a tragikomično je da je predsednik Mićo Jevtić preuzeo trenersku funkciju u Budućnosti i ne gleda mečeve kluba u kome predsednik, već sa klupe predvodi drugoligaša iz Pilice.

PRVA LIGA RS

DRINA – BORAC

0 : 1 (0 : 1)

ZVORNIK – Gradski stadion. Gledalaca: 300. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Strelac: Delimir Bajić u 45+1 minutu za Borac. Žuti kartoni: Jevtić, Mitrović (Drina), Si. Dujaković, Trivan, Čudić (Borac).

DRINA: Bogićević, Trifković, Jevtić, Grahovac, Ilić (od 35. Blagojević) , Mitrović, Marković (od 75. Krstić), Stupar, Molerović, Spasojević (od 65. Damjanović), Ninić.

BORAC: Trkulja, Bajić, Jakupović (od 69. Si. Dujaković ), Kajkut (od 60. Čudić), Radulović, Ćosić, Mojović, Danilović, Burazor, Batar, Aničić (od 81. Trivan).

Igrač utakmice: Delimir Bajić (Borac) .